Klasik Monopoly’den farklı, yeni nesil Monopoly

Monopoly Empire

Bilindiği üzere Monopoly, dünyanın en çok satan oyunlarından biri. Daha önceki alışılagelmiş oyunlarında amaç arsa satın alıp, ev ve otel kurup diğer oyunculardan kira toplamaktı. 21.yüzyıla ayak uyduran yeni oyun ”Monopoly Empire”da ise durum gayrimenkulden biraz daha farklı.

Monopoly Empire, bildiğimiz oyundan çok farklı bir konseptte olmamakla birlikte, gayrimenkul yerine bize markaları satın alma imkanı veriyor. Yani aynı renklerdeki arsaları toplamak ve ev, otel kurmak zorunda değiliz.

Emlak kartlarının yerini alan marka billboardları…

22 farklı marka ile gayrimenkul zengini olma yarışımız, en büyük markalara sahip olma hayallerine dönüşüyor. 4 kişiyle oynanan oyunda, oyunu tamamlaması için her oyuncunun, Monopoly tahtası üzerinde bulunan kulesini dünyaca ünlü markaların billboardlarıyla doldurması gerekiyor.

Oyunda, Nerf, Intel, Ebay, XBOX, Yahoo, Transformers, Samsung, Beats By Dr. Dre, Ford, EA Games gibi her sektörden dünya devi markalar bulunuyor.

Klasik Monopoly’den farklı bir kaç özelliği daha var

İncelediğimiz üzere en büyük farklardan birisi oyunun yarım saat gibi kısa bir sürede de bitebildiği. Bunun haricinde aynı renkten kartları toplamanız gerekmiyor. Billboardlarınızın toplamı ne kadar fazlaysa diğer oyunculardan kira bedelini o kadar yüksek alıyorsunuz. Satın aldığınız markanın değeri ne kadar yüksek ise billboard büyüklüğü de o kadar büyük oluyor, bu sebeple oyunu daha çabuk bitirebilmeniz için avantajlı. Bu versiyonda ev ve oteller yok.

Tüm Monopoly oyunlarını görmek ve Monopoly Empire satın almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir